hydroinstalgazhydroinstalgaz
O FIRMIE

Historia firmy sięga 1932 roku, kiedy to w Buku swą działalność rozpoczął dziadek - Fabian Olejniczak. Wybuch II wojny światowej, zniweczył kilka lat pracy i wysiłku.

Świadectwo

Po wojnie działalność wznowiono w Poznaniu, pod obecnym adresem.

Okres PRL był okresem ciągłych zmian.


Bazar gazeta

Władze wymusiły oddanie firmy w ręce Spółdzielni Pracy "POSTĘP". W tym okresie dziadek kierował pracami ziemnymi, kanalizacyjnymi przy budowie kopalni soli w Kłodawie oraz montażem sieci instalacji centralnego ogrzewania, wodociągowej i kanalizacyjnej na osiedlu mieszkaniowym "Dębiec".

W czasie "odwilży" firma wznowiła swoją działalność. W tym okresie brała udział między innymi w odbudowie hotelu "BAZAR", zatrudniając na owe czasy 25 osób.

Zmieniająca się sytuacja polityczna zmusiła Fabiana Olejniczaka do kolejnego zawieszenia i wznowienia działalności firmy.

Po śmierci dziadka działalność przejął ojciec Jerzy, który prowadził ją do przejścia na emeryturę. Po dziś dzień prowadzi on księgowość, rachunki i kosztorysowanie oraz reprezentuje firmę w części bieżących spraw.

W kwietniu 1996 roku, korzystając z nauk i zdobytej od ojca fachowej wiedzy, przejąłem obowiązki związane z prowadzeniem firmy. Po dziś dzień przykładam najwyższych starań, aby sprostać zaufaniu jakim od lat obdarzają nas Klienci.

 
ZDJĘCIA
O firmie